We wtorek na Pomorzu lokalnie spadnie deszcz i zagrzmi! – Prognoza na 28 września

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż oraz między innymi spodziewamy się już więcej chmur, które mogą przynieś ze sobą opady deszczu i miejscami lokalne burze.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się sporo chmur oraz dodatkowo nad morzem i w zachodniej części województwa pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Pomorza początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo nad morzem i w zachodniej części województwa niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.