W poniedziałek na Pomorzu będzie ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 27 września

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który przyniesie nieco więcej chmur oraz słońca i porywisty wiatr.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą możliwe liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie wiał on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w poniedziałek na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego początkowo powinno do wieczora być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.