W poniedziałek będzie wietrznie oraz ciepło! – Prognoza na 27 września

Nad obszar Polski na początku nowego tygodnia również napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż, który przyniesie liczne przejaśnieniami oraz chmury i między innymi porywisty też wiatr.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku nadal w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie początkowo bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C/+9°C na wschodzie w Centrum oraz częściowo na północy Polski i w górach do +10°C/+13°C termometry pokażą nad morzem i w pozostałej części kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w poniedziałek na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie oraz częściowo na północy i południu kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawko o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze i nad morzem niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski do wieczora powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.