W weekend będzie wietrznie oraz spadnie deszcz! – Prognoza na 25 września

Przez weekend na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wybrzeżu i Pomorzu przyniesie ze sobą niewkluczone przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski i w górach początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków na wybrzeżu z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w weekend na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będzie ciepło oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie oraz w górach i na południu kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +16°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.