W niedzielę będzie ciepło i z licznymi przejaśnieniami! – Prognoza na 26 września

Nad obszarem Polski w najbliższych godzinach pogodę kształtować będzie wyż, który na dużym obszarze naszego kraju przyniesie znaczą poprawę pogody i ocieplenie. W zamian tego do Polski z południowego zachodu napływać będzie o wiele cieplejsze i na ogół też wilgotne powietrze.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach w dalszym ciągu mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze kraju oraz w górach i nad morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +19°C/+22°C częściowo na północy w Centrum oraz nad morzem i w południowej części kraju do +23°C/+26°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.