W czwartek przez Pomorze przejdą wichury i burze! – Prognoza na 23 września

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego i system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą silne opady konwekcyjne oraz burze i bardzo silny wiatr. Dodatkowo nad Pomorze cały czas napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego początkowo powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków wiał będzie na wybrzeżu z przewagą od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo mogą pojawić się lokalne oraz gwałtowne burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +19°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty, który wiał będzie z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu na wybrzeżu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.