W czwartek dadzą się we znaki wichury i liczne burze! – Prognoza na 23 września

Nad obszarem Polski w ciągu doby pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie liczne burze i wichury. W dodatku do naszego kraju cały czas napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Grzegorz Zawiślak - PŁB

Autor Zdjęcia – Grzegorz Zawiślak – PŁB

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które początkowo w górach na południu oraz częściowo w Centrum i na wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju i nad morzem początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr początkowo będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków na wybrzeżu z przewagą wiejący od zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które nad morzem oraz częściowo na północy i wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też burze z ulewnym deszczem, który powodować może błyskawiczne zalania i podtopienia. Na pozostałym obszarze Polski i w górach początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +20°C. Wiatr będzie silny oraz bardzo silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków na wybrzeżu z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 90-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.