W czwartek pojawią się ulewy oraz przejdą burze! – Prognoza na 16 września

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach napływać będzie niestabilne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Poza tym pojawią się burze oraz między innymi pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach na nowo będą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie i Pomorzu mogą pojawić się burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Na pozostałym obszarze Polski początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się też burze z gradem i ulewnym deszczem, które mogą powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C/+21°C nad morzem i na północy kraju do +23°C/+28°C termometry pokażą w górach i na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.