W środę zrobi się gorąco oraz pojawią się burze! – Prognoza na 15 września

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach na nowo napływać będzie ciepłe oraz bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Ponadto pojawią się burze oraz dodatkowo pogodę w Polsce kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo początkowo będzie bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będzie ciepło i gorąco. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na zachodzie i północy kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo w tej części Polski niewykluczone będą również lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.