We wtorek na Pomorzu będzie przyjemnie i bez opadów! – Prognoza na 14 września

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu początkowo kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które sprzyjać będzie dość korzystnej i ładnej pogodzie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie lokalne burze i przelotne opady deszczu z gradem możliwe będą częściowo na wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne dość dobrze wpłynie na nasze samopoczucie oraz będzie lekko się wahać i w południe na poziomie morza 1018 hPa.

Comments are closed.