We wtorek będzie ciepło oraz pojawią się przejaśnienia! – Prognoza na 14 września

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach na nowo będzie napływać ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które przyniesie znaczną poprawę pogody.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach będą mogły na nowo rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto w większości będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie niewykluczone przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem możliwe będą częściowo na północy i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo pojawi się małe a także umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również i początkowo będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.