We wtorek mogą pojawić się burze i będzie ciepło! – Prognoza na 7 września

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę kształtować będzie wyż oraz między innymi pojawią się lokalne burze i liczne chmury.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu i częściowo w Centrum kraju przyniosą ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski i nad morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.