Na Pomorzu w weekend pogoda będzie zmienna! – Prognoza od 4 do 5 września

Przez weekend pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż oraz między innymi napływać będzie bardzo zróżnicowane oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego wschodu Europy. W zamian tego niewykluczone są lokalne burze i pierwsze przygruntowe przymrozki.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku nadal na Pomorzu i wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Watr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w weekend przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu powinno być bez opadów i burz. W zamian tego niewykluczone są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz dodatkowo możliwe są też przygruntowe przymrozki. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz dodatkowo pojawi się umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C/+18°C nad morzem do +19°C termometry pokażą na pozostałym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.