W środę będzie wietrznie oraz pojawią się ulewy i burze! – Prognoza na 1 września

W nowy rok szkolny pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych oraz napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. Jedynie na wyżową i stopniową poprawę pogody będą mogli liczyć mieszkańcy zachodniej i północnej części Polski.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą możliwe silne oraz liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i grady o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – zachodu i zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei z początkiem nowego roku na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem będzie pogoda bardzo zmienna i dynamiczna. Ponadto utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie z większymi przejaśnieniami oraz bez opadów i burz powinno być już częściowo na zachodzie oraz na północy Polski i częściowo nad morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.