Na Pomorzu w środę będzie wietrznie i z przejaśnieniami! – Prognoza na 1 września

Z początkiem nowego roku szkolnego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który przyniesie znaczną poprawę pogody. Dodatkowo da się we znaki silny wiatr oraz między innymi napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem oraz na wybrzeżu i w zachodniej części województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei początek nowego roku szkolnego upłynie pod znakiem bardzo zmiennej pogody, której w ciągu dnia i wieczorem towarzyszyć będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz dodatkowo niewykluczone są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

Comments are closed.