We wtorek również pojawią się ulewy i liczne burze! – Prognoza na 24 sierpnia

W kolejnych godzinach na pogodę w naszym kraju również oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad morzem będzie występować całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem i w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również występować będzie całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ulewne opady deszczu i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północy kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +15°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północnego – zachodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

 

Comments are closed.