We wtorek na Pomorzu pojawią się chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 24 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który sprzyjać będzie jeszcze korzystnej pogodzie do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będzie bez opadów i burz. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również będzie bez opadów i burz. W zamian tego pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.