W poniedziałek pojawią się ulewy i silne burze! – Prognoza na 16 sierpnia

Z początkiem nowego tygodnia nadal pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. W zamian tego do Polski napływać będzie bardzo niestabilne oraz zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielną noc oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad morzem będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na wybrzeżu oraz też częściowo na północy w górach na południu i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru pojawią się też gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem będzie na ogół występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz silne burze z ulewnym deszczem, który powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +27°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

 

Comments are closed.