W Poniedziałek na Pomorzu będzie gorąco i burzowo! – Prognoza na 16 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w nowym tygodniu nadal napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku w poniedziałek na Pomorzu będzie występować całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wybrzeżu i nad samym morzem przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Na pozostałym obszarze województwa początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też gwałtowne oraz silne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +27°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.