We wtorek na Pomorzu będzie gorąco oraz przejdą burze! – Prognoza na 10 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego wschodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie nadal występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze województwa początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +25°C nad morzem do +26°C/+27°C termometry pokażą na pozostałym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.