We wtorek będzie gorąco oraz przejdą liczne burze! – Prognoza na 10 sierpnia

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach również napływać będzie ciepłe oraz bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego wschodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie układ nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych.

Autorką Zdjęcia Ilustracyjnego jest nasza koleżanka Beata Janisz

Autorką Zdjęcia Ilustracyjnego jest nasza koleżanka Beata Janisz

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wybrzeżu oraz częściowo na północy i południowym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju i w górach początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +25°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.