W weekend na Pomorzu będzie ciepło i burzowo! – Prognoza na 7 i 8 sierpnia

Przez weekend nad obszar północnej Polski nadal napływać będzie ciepłe oraz wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autorką Zdjęcia jest nasza koleżanka Beata Janisz

Autorką Zdjęcia jest nasza koleżanka Beata Janisz

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na zachodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w sobotę na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze województwa i nad samym morzem początkowo powinno być bez opadów i burz. Ponadto temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C/+25°C nad morzem do +26°C termometry pokażą na pozostałym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze województwa początkowo do poranku powinno być bez opadów i burz. Dopiero przed południem możliwe są przelotne opady konwekcyjne i burze. W zamian tego temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu również występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.