W sobotę pojawią się większe przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 7 sierpnia

Nad obszar Polski przez weekend napływać będzie bardzo ciepłe oraz wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie opady konwekcyjne i burze.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie nadal występować umiarkowane i duże zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei na początku weekendu na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również występować będzie umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem oraz częściowo na północy w Centrum i na wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są również lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.