W piątek również pojawią się ulewy i liczne burze! – Prognoza na 6 sierpnia

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południowego wschodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autorką zdjęcia jest nasza koleżanka Beata Janisz

Autorką zdjęcia jest nasza koleżanka Beata Janisz

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na ogół występować będzie całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są lokalne burze, które przynosić będą ulewne opady deszczu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków od północy oraz z północnego – wschodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z ulewnym deszczem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +17°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.