Na Pomorzu w piątek będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 6 sierpnia

Przed weekendem na pogodę w północnej części Polski nadal oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego nad Pomorze cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego – zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie nieco mniejsze ryzyko wystąpienia opadów i burz jest po zachodniej stronie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal występować będzie całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego oraz we wschodniej części województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na wybrzeżu niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa i być może też w pasie nadmorskim powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.