W czwartek pojawią się przejaśniania oraz przejdą burze! – Prognoza na 5 sierpnia

Nad obszarem Polski w ciągu doby pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. W zamian tego cały czas do naszego kraju napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie całkowite oraz umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem oraz na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie całkowite oraz umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +16°C/+19°C na południu i południowym wschodzie kraju do +21°C/+26°C termometry pokażą nad samym morzem oraz w pozostałej części Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.