Na Pomorzu w czwartek pojawią się przejaśnienia i burze! – Prognoza na 5 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego wschodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będzie bez opadów i burz. Ponadto utrzyma się z nami małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wschodzie województwa i częściowo na wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +21°C do +25°C. Watr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie spadać w później na nowo będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.