W środę również mogą rozwijać się liczne burze! – Prognoza na 4 sierpnia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego będą rozwijać się chmury burzowe oraz między innymi cały czas napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autorką Zdjęcia Ilustracyjnego jest nasza koleżanka Beata Janisz

Autorką Zdjęcia Ilustracyjnego jest nasza koleżanka Beata Janisz

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie występować umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.