Na Pomorzu w środę na nowo mogą pojawić się burze! – Prognoza na 4 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne i gwałtowne burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem oraz w centrum i na zachodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.