W czwartek pojawią się większe przejaśnienia i burze! – Prognoza na 29 lipca

Nad obszarem Polski pogodę w najbliższych godzinach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Dodatkowo napływać będzie upalne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku w czwartek nadal w wielu miejscach naszego kraju utrzyma się umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który będzie powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz też wiał będzie od południa i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem oraz też częściowo na północy i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +25°C do +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz też z zachodu i północnego – zachodu. Ponadto w porywach będzie on dochodzić do 35/60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać a później zacznie pomału spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.