Na Pomorzu w czwartek będzie wietrznie i gorąco! – Prognoza na 29 lipca

Nad obszarem północnej Polski i Bałtykiem w najbliższych godzinach da się we znaki silny wiatr i sztorm. Ponadto pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych oraz dodatkowo napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w ciągu nocy i o poranku w czwartek na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30/60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +25°C/+26°C nad samym morzem i w zachodniej części województwa do +27°C/+28°C termometry pokażą na pozostałym obszarze. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Ponadto w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.