W środę na Pomorzu będzie gorąco oraz przejdą burze! – Prognoza na 28 lipca

Nad obszar północnej Polski nadal w najbliższych godzinach napływać będzie niestabilne oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze województwa początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie upalnie oraz utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +28°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.