W środę będzie upalnie oraz pojawią się też burze i ulewy! – Prognoza na 28 lipca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi upalne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Damian Zbieg - Meteo24

Autor Zdjęcia Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również pojawi się umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnymi opadami deszczu. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem we wtorek będzie upalnie oraz między innymi utrzyma się też umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnymi opadami deszczu. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +27°C do +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz też o północy i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.