W weekend na Pomorzu da się we znaki upał i silny wiatr! – Prognoza na 24 i 25 lipca

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać będzie upalne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle będzie wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bez opadów i burz. Ponadto pojawi się umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem pojawi się również umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie bez opadów i burz. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz też ze wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie na ogół dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu będzie już upalnie oraz bez opadów i burz. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +26°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.