W weekend będzie upalnie oraz lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 24 lipca

Przez weekend nad obszar Polski napływać będzie upalne i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotnią noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie bez opadów i burz. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie upalnie oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu oraz na północy i w Centrum kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +26°C do +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.