W czwartek będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 22 lipca

Nad obszarem naszego kraju pogodę w najbliższych godzinach kształtować będzie wyż, który sprzyjać będzie stabilnej pogodzie. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach powinno być bez opadów i burz. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również powinno być bez opadów i burz. Ponadto występować będzie umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.