Na Pomorzu w czwartek będzie ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 22 lipca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który poprawi nieco pogodę oraz przyniesie większe chwile ze słońcem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu powinno być bez opadów i burz. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz między innymi powinno być też bez opadów i burz. Ponadto pojawi się umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +25°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.