W poniedziałek pojawią się liczne chmury i lokalnie zagrzmi! – Prognoza na 19 lipca

Z początkiem nowego tygodnia nad obszar naszego kraju napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w Polsce oddziaływać będzie układ nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie występować małe oraz umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu i wschodzie Polski przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również występować będzie umiarkowane oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które nad Bałtykiem oraz częściowo na północy w Centrum na południu i w górach kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.