Na Pomorzu w poniedziałek pojawią się chmury i słabe burze! – Prognoza na 19 lipca

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy, które sprzyjać będzie w rozwoju konwekcji. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również występować będzie umiarkowane oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad Bałtykiem i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe będą tam lokalne burze. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +21°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie lekko wzrastać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.