Weekend na Pomorzu będzie mglisty i burzowy! – Prognoza Pogody na 17 i 18 lipca

Nad Pomorze przez weekend napływać będzie gorące oraz bardzo zróżnicowane i na ogół też wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę w północnej części Polski kształtować będą dwa układy baryczne, które bardzo źle wpływać będą na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne oraz umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne oraz silne burze z ulewnym deszczem, który może powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w weekend na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku również na Pomorzu i Wybrzeżu będą możliwe liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami zmienne oraz umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami zmienne oraz umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C/25°C nad samym morzem i w zachodniej części województwa do +27°C/+28°C termometry pokażą na pozostałym obszarze. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.