W sobotę będzie gorąco oraz pojawią się mgły i burze! – Prognoza na 17 lipca

Przez weekend nad obszar Polski napływać będzie upalne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będą dwa układy baryczne oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotnią noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne oraz umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też gwałtowne oraz silne burze z ulewnym deszczem, który powodować może błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również na przeważającym obszarze Polski oraz na Wybrzeżu i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne oraz umiarkowane jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który może powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu i nad samym morzem oraz w górach wyniesie od +23°C do +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo wyraźnie będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.