W piątek na Pomorzu będzie burzowo i upalnie! – Prognoza na 16 lipca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie upalne i na ogół wilgotne powietrze znad Afryki. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz piątkową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są tam lokalne i gwałtowne burze. Na pozostałym obszarze województwa początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu oraz burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +28°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.