W piątek na nowo pojawią się burze i ulewy! – Prognoza na 16 lipca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego wschodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też gwałtowne oraz silne burze z ulewnym deszczem, który może powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne i gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który będzie powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północy i w Centrum kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +29°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.