W czwartek również przejdą silne burze i groźne ulewy! – Prognoza na 15 lipca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz upalne i na ogół też wilgotne powietrze z południa i południowego wschodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartkową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. W zamian tego pojawią się też lokalne oraz silne burze, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr oraz ulewne opady deszczu, które będą powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również da się we znaki gorące jak i upalne powietrze, które sprzyjać będzie w rozwoju burz. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się lokalne oraz silne burze z ulewnymi opadami deszczu, które powodować będą błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +27°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.