W czwartek na Pomorzu również przejdą burze i ulewy! – Prognoza na 15 lipca

Nad obszar Polski północnej w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz upalne i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego wschodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartkową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się gwałtowne oraz silne burze z ulewnymi opadami deszczu, które powodować będą błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie gorąco i upalnie. Ponadto utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się lokalne oraz silne burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu, które powodować będą błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +29°C do +33°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Jedynie w czasie burz będzie on silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.