W środę na Pomorzu będzie upalnie i przejdą liczne burze! – Prognoza na 14 lipca

Nad obszar Polski północnej w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz upalne i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Poza tym pojawią się na nowo korzystne warunki do rozwoju burz oraz dodatkowo pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu początkowo powinno być spokojnie od burz i opadów. W zamian tego utrzyma się zmienne oraz umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie upalnie oraz pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też gwałtowne oraz silne burze, którym towarzyszyć może ulewny deszcz, który błyskawicznie powodował by zalania i podtopienia. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +27°C do nawet +34°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.