W środę będzie upalnie oraz przejdą ulewy i burze! – Prognoza na 14 lipca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz upalne i dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto dadzą się we znaki burze oraz między innymi pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środową noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na zachodzie oraz w górach na południu i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne i gwałtowne burze z gradem oraz ulewnym deszczem, który może powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +20°C. Wiatr na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie upalnie. Ponadto utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się lokalne i silne burze, którym towarzyszyć będą między innymi ulewne opady deszczu, które mogą powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +29°C do nawet +35°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.