We wtorek będzie upalnie i miejscami przejdą burze! – Prognoza na 13 lipca

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie upalne oraz niestabilne i na ogół też dość wilgotne powietrze z południa i południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju nadal występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu oraz grad i niewykluczone lokalne a także gwałtowne burze, które mogą powodować błyskawiczne podtopienia i zalania. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie upalnie oraz bez opadów i burz. Jedynie burze i przelotne opady deszczu i gradu mogą pojawić się w Centrum oraz na wschodzie i południu kraju a także częściowo w górach. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jaki duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +29°C do nawet +34°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.