Na Pomorzu we wtorek będzie upalnie i bez burz! – Prognoza na 13 lipca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie upalne i na ogół dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie nadal występować zmienne i umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też gwałtowne jak i silne burze z ulewnym deszczem, który będzie powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie upalnie oraz bez opadów i burz. Jedynie niewykluczone burze z opadami konwekcyjnymi możliwe będą we wschodniej części Wybrzeża. Ponadto utrzyma się z nami zmienne i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +27°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.