W środę na Pomorzu będzie gorąco oraz przejdą burze! – Prognoza na 7 lipca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach również napływać będzie niestabilne oraz bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Poza tym będą rozwijać się chmury burzowe oraz pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środową noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu powinno początkowo być bez opadów i burz. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C/+25°C nad samym morzem do +26°C/+30°C termometry pokażą na pozostałym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.